21. Vécsey-Vásárhelyi Országos Kamara Néptánc

és Népdaléneklési Verseny - végeredmény

Nyíregyháza, 2019. március 1.

Március 1-jén rendeztük meg 21. alkalommal a Vécsey-Vásárhelyi Országos Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

94 nevezés, Magyarország 26 településének 38 általános, művészeti és középiskolája, egyesülete, néptánc együttese által benevezett 38 néptáncos és 56 népdalos produkció, összesen 350 versenyző. Ezek csak a számok, amik bár magukért beszélnek, mégsem csak ez volt a fontos ezen a napon. Sokkal fontosabb volt a csillogó gyermeki tehetség megjelenése a népdalos és néptáncos színpadokon, az újabb és újabb iskolák megjelenése, az elismerő, köszönő szavak a szervezők, vendéglátók, és a versenyző vendégek részéről egyaránt, Antal István kollégánktól, táncos barátunktól való megrendítő búcsú, megemlékezés, a zsűriben ülő kiváló szakemberek véleménye, építő gondolatai, az eredményhirdetést kísérő óriási hangulat, és az azt követő rengeteg gratuláció, ölelés és öröm.

Köszönet a Vécsey és a Vásárhelyi iskola pedagógusaiból és technikai dolgozóiból álló összeszokott, nagy létszámú szervező és rendező csapatnak, a fellépő táncosoknak, énekeseknek, a felkészítő mestereknek, a lelkes szülőknek, a zsűrikben ülő szakembereknek, az esti műsorban fellépőknek, hogy továbbra is a hagyományos magyar népművészeti értékeket őrzők, az új értékeket teremtők, az élményt adó, értelmes munkát végzők táborát erősítik. Nagy kincs ez, és nem csak annak az 500 embernek, aki ott volt...

Reméljük, hogy az élményekben gazdag nap végén mindenki a díjak örömével, a jól elvégzett munka kellemes fáradtságával, hasznos tapasztalatokkal, értő kritikákkal, építő javaslatokkal távozott Nyíregyházáról!

Akik pedig ebben az évben nem tudtak eljönni, azoknak jó hír, hogy elkezdődött a következő 20 évünk... :) és szeretettel várjuk őket jövőre, a 22. Vécsey-Vásárhelyi Országos Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyen!

Kattintás után elérhető a teljes eredménylista.

 

A VERSENY ZSŰRIJE:


A népdaléneklési verseny zsűrijének tagjai:
Bárdosi Ildikó népdalénekes, népi ének tanár, a Népművészet Ifjú Mestere, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára
Havay Viktória népdalénekes, etnográfus, a Népművészet Ifjú Mestere
Terék József Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett népzenész, zeneszerző, Pest Megye Önkormányzatának kulturális és társadalmi referense, a Magyar Művészeti Akadémia Köztestületi tagja


A néptáncverseny zsűrijének tagjai:
Tombor Bea néptáncpedagógus, Örökös Aranygyöngyös Táncos
Hahn-Kakas István
néptáncpedagógus, Örökös Aranysarkantyús Táncos
Kovács Norbert Cimbi néptáncoktató, Örökös Aranysarkantyús Táncos, az Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület Elnöke


A rendezvény zenekara a SZIKES Zenekar.

 

A NÉPTÁNC VERSENY VÉGEREDMÉNYE:

I. korcsoport:
I. hely: Tánctanoda Figurkák Csoportja: Lepetye
Tánctanoda, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Antal Dóra és Antal Roland

II. hely: Cseperedők Tánccsoport: Szilágysági táncok
Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és AMI, Biharkeresztes
Művészeti vezető és koreográfus: Forgács Zsombor, Farrné Kovács Mónika


III. hely: Topogó Táncegyüttes: Bökönyi játszó
Vásárhelyi László AMI, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Barati-Réti Eszter és Ugyan Attila


II. korcsoport:

I. hely: Corvinka Gyermektáncegyüttes: Egy történet

Szolnoki Körösi Csoma Sándor Általános Iskola és AMI, Szolnok
Művészeti vezető: Nánási Alexandra
Koreográfus: Dűvő Zenekar, Simon Gyula, Nánási Alexandra

II. hely: Lókötő Táncegyüttes: Bálban
Vásárhelyi László AMI, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Grexáné Nagy Enikő, Ugyan Attila

III. hely: Topogó Táncegyüttes: Györgyfalvi legényes
Vásárhelyi László AMI, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Barati-Réti Eszter, Ugyan Attila


III. korcsoport:

I. hely: Folkboys: Széki táncok
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza
Koreográfus: Szűcs János

II. hely: Igrice Néptáncegyüttes: Veled is!
Igrice Néptáncegyüttes KHE, Nyíregyháza
Művészeti vezetők és koreográfusok: Fabu Bettina, Kerepesi Attila, Tóth Bence

III. hely: Kisfigurás Táncegyüttes: Pattanj bolha...
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Antal Dóra és Antal Roland

Különdíjak:

Különdíjat, és a Fráter György Katolikus Általános Iskola és AMI ajándékát kapta a fesztiválon bemutatott teljesítményéért a Bubulyka Műhely.

Különdíjat, és a Vásárhelyi László AMI ajándékát kapta a cigánytáncok élményt nyújtó megfogalmazásáért a Magiszter Táncegyüttes.

Különdíjat, és a Vásárhelyi László AMI ajándékát kapta a Kalocsai táncokban nyújtott teljesítményéért a Lókötő Táncegyüttes.

Különdíjat, és a Debreceni Egyetem Balásházy János Szakközépiskolájának ajándékát kapta a sokszínű alkotó munkájáért a Jövőnkért Néptánc Műhely.

Különdíjat, és a RENOMÉ Zrt. ajándékát kapta az értékesen eltöltött „szünetért” a Szatmáros Leány Társulat.

Szólistadíjat, és a Csikuska Kulturális Egyesület ajándékát kapta Lipcsei Dániel.

Szólistadíjat, és a Csikuska Kulturális Egyesület valamint a Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és AMI ajándékát kapta Alzetta Alexa.

Különdíjat, és a Vásárhelyi László AMI ajándékát kapta a mezőszopori táncokban nyújtott technikai teljesítményéért a Szatmáros Legénytársulat.

Koreográfusi munkájukért különdíjat, valamint a Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és AMI és a Vásárhelyi László AMI ajándékát kapta Antal Dóra és Antal Roland.

Vándordíj: Igrice Néptáncegyüttes, Nyíregyháza



A NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY VÉGEREDMÉNYE:


SZÓLISTÁK VERSENYE

I. korcsoport


I. hely: Sass Éva
Blaskovich János Általános Iskola, Tápiószele
Oktató: Török-Ábrahám Brigitta

II. hely: Ambrusz Olívia
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Tirpák Ferenc

 

II. korcsoport

I. hely: Hrabovszki Bende
Jankai Tibor két tanítási nyelvű Általános Iskola, Békéscsaba
Oktató: János Hajnalka

II. hely: Horváth Boglárka
Hajdúböszörményi Bartók Béla zenei AMI, Hajdúböszörmény
Oktató: Törökné Marosvölgyi Ágnes

II. hely Szarvas Léna
Zichy Géza AMI, Hajdúszoboszló
Oktató: Dr. Szecseiné Sári Katalin

III. hely Czuczor Ramóna
Vikár Sándor zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota

Különdíj:

Szukenyik Dániel
Fráter György Katolikus Általános Iskola és AMI Sajólád
Oktató: Simon Attiláné

Deák Terézia
Vikár Sándor zenei AMI Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota

Puskás Fruzsina
Szatmár AMI Mátészalka
Oktató: Nauer Agárdi Éva

 

III. korcsoport

I. hely: Antal Eszter
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza
Oktató: Bárdosi Ildikó

II. hely: Jeremiás Kincső

Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza
Oktató: Kallós Angelika

III. hely: Gincsai Andrea Panna
Nyíregyháza Vikár Sándor zenei AMI,Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota

 

Különdíj:

Révész Eszter Sára
Oktató: Bárdosi Ildikó
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza

Nagy Anna
Oktató: Törökné Marosvölgyi Ágnes
Hajdúböszörményi Bartók Béla zenei AMI, Hajdúböszörmény

Fafka Júlia
Oktató: Kallós Angelika
Nyíregyházai Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza

Bartók Boglárka
Oktató: Tóth Lilla
Debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen

 

ÉNEKEGYÜTTESEK VERSENYE

I. korcsoport:

I. hely: Küs Bodorkák
Farkas Ferenc Zeneiskola AMI, Eger
Oktató: Gyura Fanni

II. hely: Debreceni Kisbetyárok
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium, Zeneiskola és AMI
Oktató: Ludmány Antalné


III. hely: Szédeli Borsó Énekegyüttes
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium, Zeneiskola és AMI
Oktató: Szebenyi Sára


Különdíj:

Csicsergők
Földi János Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI, Hajdúhadház
Oktató: Illyés Adrienn

 

II. korcsoport:

I. hely: Sulyom Énekegyüttes
Oktató: Maier Reimond
Ilosvai Selymes Péter Általános Iskola és AMI, Abaújszántó

II. hely: Locsi-fecsi Énekegyüttes
Oktató: Törökné Marosvölgyi Ágnes
Hajdúböszörményi Bartók Béla Zenei AMI, Hajdúböszörmény

III. hely: Bubulyka Énekegyüttes
Oktató: Maier Reimond
Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs

Különdíj:

Kispacsirták Énekegyüttes
Oktató: Kósa Mónika
Wesley János Többcélú Intézmény, Gemzse

 

III. korcsoport:

I. hely: Kodályos Dalolók
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Juhász Erika

II. hely: Hangpajtik Énekegyüttes
Vikár Sándor Zenei AMI és Zenekultúra Támogatásáért Alapítvány, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota


A verseny Vándordíját kapta:
Sass Éva - Blaskovich János Általános Iskola, Tápiószele


Nyíregyháza, 2019. március 1.


Minden díjazottnak szívből gratulálunk!

Ugyan Attila
versenyszervező
06304057081
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Lap tetejére

 

ENGLISH