19. Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc

és Népdaléneklési Verseny - végeredmény

Nyíregyháza, 2017. március 3.

Március 3-án rendeztük meg 19. alkalommal a Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

102 nevezés, Magyarország 30 településének 34 általános, művészeti és középiskolája, egyesülete, néptánc együttese által benevezett 43 néptáncos és 59 népdalos produkció, összesen 370 versenyző. Számokban összefoglalva ilyen volt az idei verseny, de nem tudják megmutatni csak a számok azt az értéket, amit ez a jövőre kerek évfordulót ünneplő rendezvény képvisel. A csillogó gyermeki tehetséget és szemeket, az elvarázsoló táncszínházat, a rengeteg megszólaló, megelevenedő magyar tánc- és dallamanyagot, a sokszor kimagasló tánctechnikai tudást, az idősebb generáció példaértékű meglepetés műsorát, az eredményhirdetésen éneklő Vándordíjas népdalénekes legény hidegrázósan szép hangját, az eredményhirdetés utáni sok szoros ölelést, gratulációt, bánat- és örömkönnyeket. Pedig ilyen is volt az idei Vécsey-Vásárhelyi Kamara, és még ki tudja hány arcát mutatta még a nap folyamán megjelenő 5-600 embernek.

Köszönet a két iskola pedagógusaiból és technikai dolgozóiból álló összeszokott, nagy létszámú szervező és rendező csapatnak, a fellépő táncosoknak, énekeseknek, a felkészítő mestereknek, a lelkes szülőknek, a zsűrikben ülő szakembereknek, az esti műsorban fellépőknek, hogy továbbra is a hagyományos magyar népművészeti értékeket őrzők, az új értékeket teremtők, az élményt adó, értelmes munkát végzők táborát erősítik. Nagy kincs ez, és nem csak annak az 5-600 embernek, aki ott volt...

Reméljük, hogy az élményekben gazdag nap végén mindenki a díjak örömével, a jól elvégzett munka kellemes fáradtságával, hasznos tapasztalatokkal, értő kritikákkal, építő javaslatokkal távozott Nyíregyházáról!

Akik pedig ebben az évben nem tudtak eljönni, azokat szeretettel várjuk jövőre, amikor is szép, kerek évfordulót ülünk, hiszen 20. alkalommal rendezzük majd meg a Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

Sok képet talál a 2017-es versenyről a Vécsey Károly Tagintézmény Facebook oldalán, ITT.

Kattintás után elérhető a teljes eredménylista.

 

A VERSENY ZSŰRIJE:

A népdaléneklési verseny zsűrijének tagjai:
Kubinyi Júlia a Népművészet Ifjú Mestere, Junior Príma-díjas népdalénekes, a Fölszállott a páva vetélkedő döntős szólistája
Bárdosi Ildikó népdalénekes, népi ének tanár, a Népművészet Ifjú Mestere, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára
Terék József Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett népzenész, zeneszerző, a Tápiószentmártoni Földváry Miklós AMI vezetője, a Tápió-mente népzenekutatója

A néptáncverseny zsűrijének tagjai:
Tóth Judit néptáncpedagógus, Örökös Aranygyöngyös Táncos, a Gödöllő Táncegyüttes művészeti vezetője
Lukács László néptáncpedagógus, koreográfus, a Kecskemét Táncegyüttes művészeti vezetője
Szarka Zsolt néptáncpedagógus, koreográfus, Örökös Aranysarkantyús Táncos


A rendezvény zenekara a SZIKES Zenekar.

 

A NÉPTÁNC VERSENY VÉGEREDMÉNYE:

I. korcsoport:

I. hely: Figurkák: Rábaközi mesebolt
Tánc Tanoda, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Antal Dóra, Antal Roland

II. hely: Csérhénya: És most mesélni fogunk...!
Vásárhelyi László AMI, Tiszavasvári
Művészeti vezető és koreográfus: Demarcsek Zsuzsa, Grexáné Nagy Enikő, Antal István

II. hely: Topogó Táncegyüttes: Itt meg itt, ekkor meg ekkor bál lesz!
Vásárhelyi László AMI, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Barati-Réti Eszter, Ugyan Attila

III. hely: Aranyvessző Néptánccsoport: "Kalap alatt a legény"
Bocskai Általános Iskola Makláry Lajos Alapfokú Művészeti Tagintézménye, Hajdúnánás
Művészeti vezető és koreográfus: Makkai Andrea, Márton Attila


II. korcsoport:

I. hely: Bubulyka: Keresztbe, mint a Börvelyiek

Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs
Művészeti vezető és koreográfus: Dr. Krupárné Rakaczki Anna, Maier Reimond

II. hely: Szatmár(ks)mara Táncegyüttes: A Rákóczi utcai fiúk - verbunkok Nagyecsedről
Szatmár Alapfokú Művészeti Iskola, Mátészalka
Művészeti vezető és koreográfus: Mikulics Ádám

III. hely: Csimpolya Gyermektánc Csoport: Bojtárok
Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti iskola, Sárospatak
Művészeti vezető és koreográfus: Darmos Éva, Darmos István
és
III. hely: Lókötő Táncegyüttes: Rábaközi táncok
Vásárhelyi László AMI, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Grexáné Nagy Enikő, Ugyan Attila


III. korcsoport:

I. hely: Újfigurás Táncegyüttes Kamaraegyüttese
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium Táncművészeti Tagozata, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Szilágyi Zsoltné Újlaki Marianna, Mikulics Ádám

II. hely: Igrice Néptáncegyüttes
Igrice Néptáncegyüttes KHE, Nyíregyháza
Művészeti vezetők és koreográfusok: Fabu Bettina, Kerepesi Attila

III. hely: Aranyszalma Ifjúsági Néptánccsoport: Magyarózdi táncok
Bocskai Általános Iskola Makláry Lajos Alapfokú Művészeti Tagintézménye, Hajdúnánás
Művészeti vezetők és koreográfusok: Makkai Andrea, Márton Attila

Különdíjak:

Különdíjat kapott kimagasló táncos és előadói teljesítményéért Polgár Sándor Bendegúz. (Bubulyka, Encs)

Különdíjat kapott a legstílusosabb táncolásért a Mérai Cifra Táncegyüttes.

Különdíjat kapott sokoldalú előadói képességeiért Molnár Szabolcs. (Debreceni Népi Együttes Kisprücsök Csoportja, Debrecen)

Különdíjat kapott kimagasló színpadi teljesítményéért Lakatos Mónika. (Csérhénya, Tiszavasvári)

Pedagógiai különdíjat kapott a versenyen nyújtott teljesítményéért Makkai Andrea, Bedő Melinda és Márton Attila.

Pedagógiai különdíjat kapott a versenyen nyújtott teljesítményéért Grexáné Nagy Enikő, Barati-Réti Eszter és Ugyan Attila.

A verseny Vándordíját kapta:
Újfigurás Táncegyüttes Kamaraegyüttese, Nyíregyháza
(Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium Táncművészeti Tagozat)



A NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY VÉGEREDMÉNYE:


SZÓLISTÁK VERSENYE

I. korcsoport


I. hely: Szarvas Léna
Szabó László Alapfokú Művészeti Iskola, Hajdúszoboszló
Oktató: Nagy Imre
és
I. hely: Sass Éva
Blaskovich János Általános Iskola, Tápiószele
Oktató: Horváth Éva Sára

II. hely: Beidek Borka
Tálentum Református Tehetséggondozó Általános Iskola és Óvoda, Göncruszka
Oktató: Maier Reimond

II. hely: Maier Cseperke
Szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI, Szerencs
Oktató: Száraz Melánia

III. hely: Puskás Fruzsina
Szatmár Alapfokú Művészeti Iskola, Mátészalka
Oktató: Nauner-Agárdi Éva

III. hely: Kiss Anna Róza
Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, AMI és Kollégium, Szeged
Oktató: Ferentziné Lovászi Márta

II. korcsoport

I. hely: Antal Eszter
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza
Oktató: Bartháné Kallós Angelika

I. hely: Nagy Vivien
Ványai Ambrus Általános Iskola és AMI, Dévaványa
Oktató: Erdeiné Mucsi Márta

II. hely Geszti Imre
Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc
Oktató: Mislai-Szilasi Ildikó

III. hely Feczkó Villő
Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc
Oktató: Mislai-Szilasi Ildikó
és
III. hely Magyar Mirella
Ványai Ambrus Általános Iskola és AMI, Dévaványa
Oktató: Erdeiné Mucsi Márta


III. korcsoport


I. hely: Borbáth Szilveszter
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza
Oktató: Bartháné Kallós Angelika
és
II. hely: Rácz Boglárka
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Tóth Lilla
és
II. hely: Bartók Boglárka
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Tóth Lilla
és
II. hely: Zolnai Sára

Váci Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, AMI
Oktató: Héjja Bella Emerencia

III. hely: Révész Eszter Sára
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza
Oktató: Bartháné Kallós Angelika
és
III. hely: Bartók Borbála
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató:


CSOPORTOK VERSENYE

I. korcsoport:

I. hely: Kis Sulyom Énekegyüttes
Ilosvai Selymes Péter Általános Iskola és AMI, Abaújszántó
Oktató: Maier Reimond

II. hely: Pacsirta
Újfehértói Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Tagintézmény, Újfehértó
Oktató: Horváth Anikó

III. hely: Debreceni Kis Betyárok
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Ludmány Antalné, Szebenyi Sára



II. korcsoport:

I. hely: Bajnóca Népdalkör
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Berettyóújfalu
Oktató: Turzó Boglárka

I. hely: Gyöngyöcskék Énekegyüttes
Ványai Ambrus Általános Iskola és AMI, Dévaványa
Oktató: Erdeiné Mucsi Márta

II. hely: Bubulyka Énekegyüttes
Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs
Oktató: Maier Reimond


III. hely: Vándorló legények
Földi János Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI, Hajdúhadház
Oktató: Illyés Adrienn


III. korcsoport:

I. hely: a zsűri nem osztott ki első helyezést

II. hely: BoGeBogik-MaDaRa
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Juhász Erika

III. hely: Gyöngyök Énekegyüttes
Ványai Ambrus Általános Iskola és AMI, Dévaványa
Oktató: Erdeiné Mucsi Márta

Különdíjak:

Különdíjat kapott a versenyen nyújtott kiváló teljesítményéért Szabó Adrienn Zsóka
Tamás Gyula Általános Iskola, Méra, Kolozs megye, Románia
oktató: Pálfi Enikő

Különdíjat kapott a versenyen nyújtott kiváló teljesítményéért Jeremiás Kincső
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza
Oktató: Bartháné Kallós Angelika

Különdíjat kapott a versenyen nyújtott kiváló teljesítményéért a Kispacsirták Énekegyüttes
Wesley János Óvoda, Általános és Szakközépiskola Gemzsei Tagintézménye, Gemzse
Oktató: Kiss Aranka

Különdíjat kapott a versenyen nyújtott kiváló teljesítményéért a Nyitnikék Énekegyüttes
Újfehértói Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Tagintézmény, Újfehértó
Oktató: Király Kálmán

Különdíjat kapott a versenyen nyújtott kiváló teljesítményéért a Keszőce Énekegyüttes
Szatmár Alapfokú Művészeti Iskola, Mátészalka
Oktató: Nauner-Agárdi Éva

A verseny Vándordíját kapta:
Borbáth Szilveszter - Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza


Nyíregyháza, 2017. március 3.


Minden díjazottnak szívből gratulálunk!

Ugyan Attila
versenyszervező
06304057081
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Lap tetejére

 

ENGLISH