XVIII. Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc

és Népdaléneklési Verseny - végeredmény

Nyíregyháza, 2016. február 26.

Február 26-án rendeztük meg 18. alkalommal a Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

18 évesek, nagykorúak lettünk. Érett, országos méretűvé nőtt, szakmailag is érteket képviselő, szerethető rendezvény lett a Vécsey-Vásárhelyi Kamara. Az egyik oldalon a két iskola pedagógusiból és dolgozóiból álló összeszokott, nagy létszámú szervező és rendező csapat, a másik oldalon Magyarország 30 településének 34 általános, művészeti és középiskolája, egyesülete, néptánc együttese által benevezett 34 néptáncos és 68 népdalos produkció, összesen 320 versenyző. De nem is két oldalról kell itt beszélnünk, mert az említett táncosok, énekesek, pedagógusok, technikai dolgozók, a felkészítő mesterekkel, a lelkes szülőkkel, a zsűrikben ülő szakemberekkel együtt nagyon is egy oldalon állnak, mégpedig a hagyományos magyar népművészeti értékeket őrzők, az új értékeket teremtők, az élményt adó, értelmes munkát végzők oldalán. Ez pedig kincs... és nem csak ennek az 500 embernek, aki ott volt...

Reméljük, hogy az élményekben gazdag nap végén mindenki a díjak örömével, a jól elvégzett munka kellemes fáradtságával, hasznos tapasztalatokkal, értő kritikákkal, építő javaslatokkal távozott Nyíregyházáról!

Akik pedig ebben az évben nem tudtak eljönni, azokat szeretettel várjuk jövőre, amikor 19. alkalommal rendezzük majd meg a Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

Sok képet talál a 2016-os versenyről a Vécsey Károly Tagintézmény Facebook oldalán, ITT.


Kattintás után elérhető a teljes eredménylista.

A vezérképünk forrása a nyiregyhaza.hu.

 

A VERSENY ZSŰRIJE:

A népdaléneklési verseny zsűrijének tagjai:
Majorosi Marianna a Kossuth-díjas és Prima Primissima-díjas Csík Zenekar énekesnője, néptánctanár, a Népművészet Ifjú Mestere
Bárdosi Ildikó népdalénekes, népi ének tanár, a Népművészet Ifjú Mestere, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára
Havay Viktória népdalénekes, etnográfus, a Népművészet Ifjú Mestere

A néptáncverseny zsűrijének tagjai:
Tóth Judit néptáncpedagógus, Örökös Aranygyöngyös Táncos, a Gödöllő Táncegyüttes művészeti vezetője
Kökény Richárd Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Prima Primissima-díjas Magyar Állami Népi Együttes tánckarvezetője és "Örökös tagja"
Sikentácz Szilveszter táncpedagógus, koreográfus, a fóti Népművészeti Szakközépiskola tánctanára, a Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes művészeti vezetője, a Százhalombattai Forrás Néptáncegyüttes társ művészeti vezetője, Örökös Aranysarkantyús Táncos, a Népművészet Ifjú Mestere


A rendezvény zenekara a SZIKES Zenekar.

 

A NÉPTÁNC VERSENY VÉGEREDMÉNYE:

I. korcsoport:

I. hely: Figurkák: Nyenyere
Égigérő Kulturális Egyesület, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Antal Dóra, Antal Roland

II. hely: Aranyvessző Néptánccsoport: Gyakoroljunk!
Bocskai István Általános Iskola és AMI, Hajdúnánás
Művészeti vezető és koreográfus: Makkai Andrea, Márton Attila

III. hely: Rekettye Tánccsoport: Vénlányból menyecske

Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs
Művészeti vezető és koreográfus: Maier Reimond


II. korcsoport:

I. hely: SzatmárKa(mara): Kanásztáncok Somogyból

Szatmár Alapfokú Művészeti Iskola, Mátészalka
Művészeti vezető és koreográfus: Mikulics Ádám, Szőke József

II. hely: Cinegelábúak Néptánccsoport: Táncok Szilágyságból
Bocskai István Általános Iskola és AMI, Hajdúnánás
Művészeti vezető és koreográfus: Makkai Andrea, Márton Attila

III. hely: Móra-Garabonciás Táncegyüttes: Táncoljunk!
Garabonciás Művészeti Iskola, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Fabu Bettina, Kerepesi Attila
és
III. hely: Bocskai Apródjai Néptánccsoport: Tyukodi táncok
Bocskai István Általános Iskola és AMI, Hajdúnánás
Művészeti vezető és koreográfus: Makkai Andrea, Márton Attila


III. korcsoport:

I. hely: Nyírség Kamara: Nadabi táncok (részlet Farkas Tamás-Gál Nóra Befogadva című koreográfiájából)
Nyírség Táncegyüttes, Nyíregyháza
Koreográfusok: Farkas Tamás, Gál Nóra
Művészeti vezetők: Bohács Brigitta, Éder Róbert

II. hely: Csikuska Táncegyüttes: Mennyei kávézó
Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs
Koreográfus: Maier Reimond
Művészeti vezetők: Dr. Krupárné Rakaczki Anna, Maier Reimond

III. hely: Aranyszalma Ifjúsági Néptánccsoport: Illyés siratás
Bocskai István Általános Iskola és AMI, Hajdúnánás
Művészeti vezetők és koreográfusok: Makkai Andrea, Márton Attila

Különdíjak:

Különdíjat kapott a Valaki van a padláson! című koreográfiában mutatott természetes gyermeki játékért és táncolásért a hajdúnánási Aranyszalma Néptánccsoport.

Különdíjat kapott a Táncok Kalocsa vidékéről című koreográfiában mutatott énekes teljesítményéért a miskolci Fényi Kamara Táncegyüttes 4 táncos lánya.

Különdíjat kapott a magyarói verbunk előadásáért Horváth Alex, Hugyecz Tibor és Viszlóczki Adrián. (Lókötő Táncegyüttes, Nyíregyháza)

Sikentáncz Szilveszter zsűrielnök szólótáncosi különdíját kapja Kovács Aliz. (Aranyvessző Néptánccsoport, Hajdúnánás)

Sikentáncz Szilveszter zsűrielnök szólótáncosi különdíját kapja Juhász Bence. (Rekettye Tánccsoport, Encs)

Pedagógiai különdíjat kapott a versenyen nyújtott teljesítményéért Márton Attila.

A verseny Vándordíját kapta:
Figurkák, Nyíregyháza




A NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY VÉGEREDMÉNYE:


SZÓLISTÁK VERSENYE

I. korcsoport


I. hely: Szabó Bence
Zagyvaszántói Római Katolikus Általános Iskola, Zagyvaszántó
Oktató: Sturmann Jenőné
és
I. hely: Hrabovszki Bende
Békéscsabai Bartók Béla Alapfokú Művészeti iskola, Békéscsaba
Oktató: János Hajnalka

II. hely: Maier Cseperke
Szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI, Szerencs
Oktató: Száraz Melánia

III. hely: Akai Médea
Ibrányi Árpád Fejedelem Általános Iskola és AMI, Ibrány
Oktató: Tar-Trencsényi Tímea



II. korcsoport

I. hely:    Virágos Evelin
Nagykállói Általános Iskola, Nagykálló
Oktató: Bartháné Kallós Angelika

II. hely Henter Hanga Napsugár
Kocsis Albert Zeneiskola, Hatvan
Oktató: Köles Éva

III. hely Nagy Krisztina
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Tar-Trencsényi Tímea
és
III. hely Velkey Borbála
Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc
Oktató: Herpainé Velkey Klára


III. korcsoport


I. hely: Borbáth Szilveszter
Nyíregyházi Művészeti Szakközépiskola, Nyíregyháza
Oktató: Bartháné Kallós Angelika
és
I. hely: Szabó Fanni
Nyíregyházi Művészeti Szakközépiskola, Nyíregyháza
Oktató: Bartháné Kallós Angelika
és
I. hely: Bartók Borbála
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Bárdosi Ildikó

II. hely: Bacsa Flóra

Dugonics András Piarista Gimnázium és AMI, Szeged
Oktató: Lindenbergerné Kardos Erzsébet

III. hely: Kapusi Orsolya
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Csendesné Tóth Lilla




CSOPORTOK VERSENYE

I. korcsoport:

I. hely: Kis Sulyom
Ilosvai Selymes Péter Általános Iskola, Abaújszántó
Oktató: Maier Reimond
és
I. hely: Vándorló legények
Földi János Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Hajdúhadház
Oktató: Illyés Adrienn

II. hely: Dalos pacsirták
Wesley János Óvoda, Általános és Szakképző Iskola Gemzsei Tagintézménye, Gemzse
Oktató: Kiss Aranka
és
II. hely: Keszőce Énekegyüttes
Szatmár Alapfokú Művészeti Iskola, Mátészalka
Oktató: Nauner-Agárdi Éva

III. hely: Ulveczki testvérek
Földi János Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Hajdúhadház
Oktató: Wermeser Mária




II. korcsoport:

I. hely: a zsűri nem osztott ki első helyezést

II. hely: a zsűri nem osztott ki második helyezést

III. hely: Mandulafa Énekegyüttes
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota, Tar-Trencsényi Tímea
és
III. hely: Bodzavirág Népdalkör
Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc
Oktató: Herpainé Velkey Klára


III. korcsoport:

I. hely: Bokrétás Gyöngyszemek
Főnix Néptáncegyüttes, Debrecen
Oktató: Csendesné Tóth Lilla

II. hely: BoBaBoRa-MaDaRa
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Juhász Erika

III. hely:
a zsűri nem osztott ki harmadik helyezést

Különdíjak:

Különdíjat kapott a versenyen nyújtott kiváló teljesítményéért Erdélyi Luca - Dugonics András Piarista Gimnázium és AMI, Szeged, oktatója: Lindenbergerné Kardos Erzsébet
Különdíjat kapott a versenyen nyújtott kiváló teljesítményéért Kolompár Dzsenifer Zsaklin - Földi János Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Hajdúhadház, oktatója: Wermeser Mária
Majorosi Marianna különdíját kapta kiváló teljesítményéért Szabó Fanni - Nyíregyházi Művészeti Szakközépiskola, Nyíregyháza, oktatója: Bartháné Kallós Angelika
Kiváló pedagógiai munkájáért különdíjat kapott Juhász Erika – Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola, Debrecen

A verseny Vándordíját kapta:
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola, Debrecen


Nyíregyháza, 2016. február 26.


Minden díjazottnak szívből gratulálunk!

Ugyan Attila
versenyszervező
06304057081
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Lap tetejére

 

ENGLISH