20. Vécsey-Vásárhelyi Országos Kamara Néptánc

és Népdaléneklési Verseny - végeredmény

Nyíregyháza, 2018. március 2.

Március 2-án rendeztük meg 20. jubileumi alkalommal a Vécsey-Vásárhelyi Országos Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

80 nevezés, Magyarország 21 településének 25 általános, művészeti és középiskolája, egyesülete, néptánc együttese által benevezett 30 néptáncos és 50 népdalos produkció, összesen 285 versenyző. Ezek csak a számok, amik bár magukért beszélnek, mégsem csak ez volt a fontos ezen a napon, amikor a verseny minden percével a 20 éves évfordulót ünnepeltük. Sokkal fontosabb volt Bodnár Zoltán tanár úr és korábbi igazgatónk, Babi néni közös visszaemlékezése a kezdetekre, a Kallós Zoli bácsira való közös megemlékezésünk, a csillogó gyermeki tehetség megjelenése a népdalos és néptáncos színpadokon, az esztergomi és nyíregyházi fiatal zenészek koncertje, a NYUNYIC példamutatóan lelkes műsora, a zsűriben ülő kiváló szakemberek véleménye, építő gondolatai, az eredményhirdetést kísérő óriási hangulat, és az azt követő rengeteg gratuláció, ölelés és öröm.

Köszönet a Vécsey és a Vásárhelyi iskola pedagógusaiból és technikai dolgozóiból álló összeszokott, nagy létszámú szervező és rendező csapatnak, a fellépő táncosoknak, énekeseknek, a felkészítő mestereknek, a lelkes szülőknek, a zsűrikben ülő szakembereknek, az esti műsorban fellépőknek, hogy továbbra is a hagyományos magyar népművészeti értékeket őrzők, az új értékeket teremtők, az élményt adó, értelmes munkát végzők táborát erősítik. Nagy kincs ez, és nem csak annak az 500 embernek, aki ott volt...

Reméljük, hogy az élményekben gazdag nap végén mindenki a díjak örömével, a jól elvégzett munka kellemes fáradtságával, hasznos tapasztalatokkal, értő kritikákkal, építő javaslatokkal távozott Nyíregyházáról!

Akik pedig ebben az évben nem tudtak eljönni, azoknak jó hír, hogy újabb 20 évet kezdünk... :) és szeretettel várjuk őket jövőre, a 21. Vécsey-Vásárhelyi Országos Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyen!

Kattintás után elérhető a teljes eredménylista.

 

A VERSENY ZSŰRIJE:


A népdaléneklési verseny zsűrijének tagjai:
Bárdosi Ildikó népdalénekes, népi ének tanár, a Népművészet Ifjú Mestere, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára
Maczkó Mária Príma-, eMeRTon- és Magyar Örökség Díjas népdalénekes, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára
Terék József Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett népzenész, zeneszerző, Pest Megye Önkormányzatának kulturális és társadalmi referense, a Tápió mente népzenekutatója


A néptáncverseny zsűrijének tagjai:
Tóth Judit néptáncpedagógus, Örökös Aranygyöngyös Táncos, a Gödöllő Táncegyüttes művészeti vezetője
Busai Norbert néptáncpedagógus, a Népművészet Ifjú Mestere, Táncház Díjas, Örökös Aranysarkantyús Táncos
Kovács Norbert Cimbi néptáncoktató, Örökös Aranysarkantyús Táncos, az Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület Elnöke


A rendezvény zenekara a SZIKES Zenekar.

 

A NÉPTÁNC VERSENY VÉGEREDMÉNYE:

I. korcsoport:
I. hely: Kis Bubulyka: Így történt Somogyban
Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs
Művészeti vezető: Makranczi Sándorné, Maier Reimond
Koreográfus: Maier Reimond

II. hely: Galagonya Csoport: Szilágysági táncok
Hajdútánc AMI, Debrecen
Művészeti vezető és koreográfus: Tóthné Pásztor Ágnes, Majer Tamás
és
II. hely: Szederinda Csoport: Öhön
Hajdútánc AMI, Debrecen
Művészeti vezető és koreográfus: Csendom Erika, Lovas Bálint

III. hely: Kis Kör-Karéj Táncegyüttes Kamaracsoportja: Vitnyédi mese
Kör-Karély Bűdszentmihályi Hagyományőrző Műhely, Tiszavasvári
Művészeti vezető és koreográfus: Lauber Éva Laura, Kurinszky Márk

III. hely: Kislókötő Táncegyüttes: Csárdás, egyedül?
Vásárhelyi László AMI, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Grexáné Nagy Enikő és Ugyan Attila


II. korcsoport:

I. hely: Bubulyka: Hesspávázás a Só-vidéken
és Marci bácsi hegedűje
Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs
Művészeti vezető és koreográfus: Dr. Krupárné Rakaczki Anna, Maier Reimond
és
I. hely: Színvavölgyi AMI - Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium: Mezőföldi táncok
Szinvavölgyi AMI és Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc
Művészeti vezető és koreográfus: Boncsérné Szinai Tünde, Körmöndi Tamás

II. hely: Cinegelábúak Néptánccsoport: Bukovinai táncok és Addig megyek, addig járok
Bocskai István Általános Iskola és AMI, Hajdúnánás
Művészeti vezető és koreográfus: Makkai Andrea, Márton Attila

III. hely: Lókötő Táncegyüttes: Antal vót a galuskába
Vásárhelyi László AMI, Nyíregyháza
Művészeti vezető és koreográfus: Grexáné Nagy Enikő, Ugyan Attila


III. korcsoport:

I. hely: Aranyszalma Ifjúsági Néptánccsoport: Paszabi táncok és Vajdaszentiványi táncok
Bocskai István Általános Iskola és AMI, Hajdúnánás
Művészeti vezetők és koreográfusok: Makkai Andrea, Márton Attila
A Paszabi táncok koreográfusai: Mester-Szabó Ágnes, Husvéth Csaba

II. hely: Szatmáros Társulat: Ca la noi, ca la Soporu
Szatmár AMI, Mátészalka
Művészeti vezetők és koreográfusok: Garaj Ágnes, Kurinszky Márk

III. hely: Dobbantó Néptáncegyüttes Ifi Kamara: Rimóci sarkantyús, lassú és friss csárdás
Dobbantó Néptáncegyüttes, Szegvár
Művészeti vezető: Magyar Imre
Koreográfusok: Csurka Nándor, Magyar Nóra

Különdíjak:

Különdíjat, valamint a Vásárhelyi László AMI és a Hajdútánc AMI ajándékát kapta a "Maskarások" című koreográfiában nyújtott teljesítményéért Tóth Miklós. (KalamajKamara, Tiszadob)

Különdíjat, valamint a Hajdútánc AMI ajándékát kapta a Marci bácsi hegedűje című koreográfiában megszólaltatott kiváló muzsikáért Maier Cseperke. (Bubulyka, Encs)

Különdíjat, valamint a Kis Kör-Karéj Táncegyüttes 5.000 Ft-os ajándékát kapta a cigánytáncban nyújtott összteljesítményéét Pataki Donatella és Csiki János. (Kispántlika Néptánccsoport, Nyírbátor)

Különdíjat, valamint a Vásárhelyi László AMI és a Hajdútánc AMI ajándékát kapta a bukovinai táncokban nyújtott összteljesítményéért Nagy Marcell. (Cinegelábúak Néptánccsoport, Hajdúnánás)

Különdíjat, valamint a Csikuska Kulturális Egyesület 10.000 Ft-os ajándékát kapta a vajdaszentiványi táncokban nyújtott összteljesítményéért Varga László. (Aranyszalma Ifjúsági Néptánccsoport, Hajdúnánás)

A verseny Vándordíját kapta:
Arany-Műhely, Hajdúnánás
(Aranyalma, Aranyvessző, Kis Aranyalama, Aranyszalma, Cinegelábúak, Makkai Andrea, Márton Attila, Bedő Melinda, Bistey Attila)



A NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY VÉGEREDMÉNYE:


SZÓLISTÁK VERSENYE

I. korcsoport


I. hely: Veres Réka
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, AMI, Debrecen
Oktató: Sáriné Szebenyi Judit
és
I. hely: Sass Éva
Blaskovich János Általános Iskola, Tápiószele
Oktató: Horváth Éva Sára

II. hely: Törös Luca Bella
Simonffy Emil Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Sáriné Szebenyi Judit

III. hely: Maier Cseperke
Szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI, Szerencs
Oktató: Száraz Melánia

III. hely: Ambrusz Olívia
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Tar-Trencsényi Tímea

 

Különdíj:
Különdíjat, és a Hajdútánc AMI ajándékát kapta Szatlóczky Petra.
Szatmár AMI, Mátészalka
Oktató: Nauner-Agárdi Éva

 

II. korcsoport

I. hely: Plaszkó Kamilla
Ilosvai Selymes Péter Általános Iskola és AMI, Abaújszántó
Oktató: Maier Reimond

II. hely: Makranczi Mária
Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs
Oktató: Maier Reimond

II. hely Nagy Lukács
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Juhász Erika

III. hely Prekopcsák Janka
Újfehértói Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Tagintézmény, Újfehértó
Oktató: Király Kálmán

 

Különdíj:
Különdíjat, és a Hajdútánc AMI ajándékát kapta Nagy Anna.
Hajdúböszörményi Bartók Béla Zenei AMI, Hajdúböszörmény
Oktató: Törökné Marosvölgyi Ágnes



III. korcsoport

I. hely: Bartók Boglárka
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Tóth Lilla
és
I. hely: Révész Eszter Sára
Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, Nyíregyháza
Oktató: Bartháné Kallós Angelika

II. hely: Csípő Gréta Csenge
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Juhász Erika

III. hely: Buglyó Petra
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Tóth Lilla


ÉNEKEGYÜTTESEK VERSENYE

I. korcsoport:

I. hely: Debreceni Kisbetyárok
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Sáriné Szebenyi Judit, Tóth Lilla

II. hely: Gyöngyvirág
Újfehértói Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Tagintézmény, Újfehértó
Oktató: Horváth Anikó

III. hely: Kis Sulyom Énekegyüttes
Ilosvai Selymes Péter Általános Iskola és AMI, Abaújszántó
Oktató: Maier Reimond

Különdíj:
Különdíjat, és a Hajdútánc AMI ajándékát kapta a Józsai Pacsirták.
Hajdúböszörményi Bartók Béla Zenei AMI, Hajdúböszörmény
Oktató: Törökné Marosvölgyi Ágnes

Különdíjat, és a Hajdútánc AMI ajándékát kapta a Pitypang Énekegyüttes.
Földi János Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI, Hajdúhadház
Oktató: Szemző Eszter

Különdíjat, és a Dobbantó Néptáncegyüttes ajándékát kapta a Gerlice Énekegyüttes.
Újfehértói Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Tagintézmény, Újfehértó
Oktató: Horváth Anikó

 

II. korcsoport:

I. hely: Locsi-fecsi Énekegyüttes
Hajdúböszörményi Bartók Béla Zenei AMI, Hajdúböszörmény
Oktató: Törökné Marosvölgyi Ágnes

II. hely: Bubulyka Énekegyüttes
Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs
Oktató: Maier Reimond

III. hely: Napra-Forgó Énekegyüttes
Újfehértói Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Tagintézmény, Újfehértó
Oktató: Király Kálmán

III. korcsoport:

I. hely: Kodályos Dalolók
Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen
Oktató: Juhász Erika

II. hely: a zsűri nem adott ki második helyezést

III. hely: Mandulafa Énekegyüttes
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota

Különdíj:
Pedagógiai különdíjat kapott a versenyen nyújtott kiváló teljesítményéért Maier Reimond.

A verseny Vándordíját kapta:
Kodályos Dalolók - Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Debrecen


Nyíregyháza, 2018. március 2.


Minden díjazottnak szívből gratulálunk!

Ugyan Attila
versenyszervező
06304057081
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Lap tetejére

 

ENGLISH