XVII. Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc

és Népdaléneklési Verseny - végeredmény

Nyíregyháza, 2015. február 20.

Február 20-án rendeztük meg 17. alkalommal a Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

Ebben az évben minden eddigi rekordot megdöntő számban jelentkeztek néptáncosok és népdalénekesek a versenyre. Bár az influenza néhány jelentkezőt visszalépésre kényszerített, még így is szép számmal akadt versenyzője, nézője a rendezvénynek a nap folyamán. Idén Magyarország 26 településének 31 általános, művészeti és középiskolája, egyesülete, néptánc együttese nevezett a versenyre 53 néptáncos és 52 népdalos produkciót. Összesen 381 versenyző mutatta be tudását, akiket neves szakemberekből álló zsűrik értékeltek.

Reméljük, hogy a nagyon hosszúra nyúlt, de élményekben gazdag nap végén mindenki a díjak örömével, a jól elvégzett munka kellemes fáradtságával, hasznos tapasztalatokkal, értő kritikákkal, építő javaslatokkal távozott Nyíregyházáról!

Akik pedig ebben az évben nem tudtak eljönni, azokat szeretettel várjuk jövőre, amikor 18. alkalommal rendezzük majd meg a Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

Sok képet talál a 2014-es versenyről a Vécsey Károly Tagintézmény Facebook oldalán, ITT.


Kattintás után elérhető a teljes eredménylista.

A VERSENY ZSŰRIJE:

A népdaléneklési verseny zsűrijének tagjai:
Majorosi Marianna a Kossuth-díjas és Prima Primissima-díjas Csík Zenekar énekesnője, néptánctanár, a Népművészet Ifjú Mestere
Kubinyi Júlia a Népművészet Ifjú Mestere, Junior Prima-díjas népdalénekes, a Fölszállott a páva vetélkedő döntős szólistája
Molnár Miklós népzenész

A néptáncverseny zsűrijének tagjai:
dr. Sándor Ildikó a Magyar Táncművészeti Főiskola docense, a Hagyományok Háza osztályvezetője, néprajzkutató
Kökény Richárd Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Prima Primissima-díjas Magyar Állami Népi Együttes tánckarvezetője és "Örökös tagja"
Maródi Attila Nívódíjas néptáncpedagógus, Aranysarkantyús Táncos, a Szinvavölgyi Néptáncműhely vezetője


A rendezvény zenekara a SZIKES Zenekar.

 

A NÉPTÁNC VERSENY VÉGEREDMÉNYE:

I. korcsoport:

I. hely: SZATMÁRKAmara Táncegyüttes: Szatmári pásztorbotoló és verbunk
Szatmár Alapfokú Művészeti Iskola, Mátészalka
Művészeti vezető és koreográfus: Mikulics Ádám

II. hely: Kiscsillag Csoport: Sárközi játékok és cinegés
Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és AMI, Biharkeresztes
Művészeti vezetők és koreográfusok: Farrné Kovács Mónika és Tatár Árpád
és
II. hely: Bocskai Apródjai: Somogyi leány játékok és táncok

Bocskai István Általános Iskola és AMI, Hajdúnánás
Művészeti vezető és koreográfus: Makkai Andrea

III. hely: Cinegelábúak: Zsibai és cövekelő Szilágyságból

Bocskai István Általános Iskola és AMI, Hajdúnánás
Művészeti vezető és koreográfus: Márton Attila
és
III. hely: Bocskai Apródjai: Hová, hová öregapó? – dél-alföldi táncok
Bocskai István Általános Iskola és AMI, Hajdúnánás
Koreográfusok: Balogh Ildikó, Fantoly Gyula
Művészeti vezetők: Makkai Andrea, Bistey Attila

II. korcsoport:

I. hely: A mérai „Tamás Gyula” Általános Iskola Hagyományőrző Néptánccsoportja: Kalotaszegi legényes, csárdás és szapora

Mérai Általános iskola, Méra, Kolozs megye, Erdély
Művészeti vezető és koreográfus: Varga Zoltán László
és
I. hely: Kiscsimpolya: A csudacsizma
Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola, Sárospatak
Művészeti vezetők és koreográfusok: Damos Éva, Darmos István

II. hely: Bocskai Apródjai: Locsolóvers és tánc a Méta zenekar muzsikájára
Bocskai István Általános Iskola és AMI, Hajdúnánás
Művészeti vezető és koreográfus: Bistey Attila

III. hely: Lókötő Táncegyüttes: Magyarbődi karikázó és csárdás
Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza
Koreográfus: Grexáné Nagy Enikő
Művészeti vezetők: Grexáné Nagy Enikő, Ugyan Attila

III. korcsoport:

I. hely: Igrice Táncegyüttes: Én nem…
Igrice Néptáncegyüttes KHE., Nyíregyháza
Művészeti vezetők és koreográfusok: Keresztúry Gabriella, Fabu Bettina, Kerepesi Attila

II. hely: Aranyszalma Ifjúsági Néptáncegyüttes: Széki tempók
Bocskai István Általános Iskola és AMI, Hajdúnánás
Művészeti vezető és koreográfus: Márton Attila
és
II. hely: Főnix Kamara: Komabál Györgyfalván
Főnix Néptáncegyüttes, Debrecen
Koreográfus: Antal István
Művészeti vezetők: Török Gergely, Dudás Dávid

III. hely: Lókötő Táncegyüttes: Magyarói táncok
Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza
Koreográfusok: Bohács Brigitta, Éder Róbert
Művészeti vezetők: Grexáné Nagy Enikő, Ugyan Attila
és
III. hely: Sisere Tánccsoport: Gondolatok a természetről: kapcsolódás
Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola, Sárospatak
Művészeti vezető és koreográfus: Kovács Borbála

Különdíjak:

A Nyunyic Egyesület ajándékait és szólótáncosi különdíjat kaptak példaértékű páros táncukért Gerzsenyi Anna Sára és Horváth Bálint.

A verseny énekes különdíját kapta Bana László.

A Nyírség Utazási Iroda ajándékát, és pedagógiai különdíjat kapott Mikulics Ádám.

A Nyunyic Egyesület különdíját kapta a legnagyobb hozzáadott pedagógiai értékért Mizsányi Zoltán.

Hajdúnánás Város Önkormányzatának ajándékát, és alkotói különdíjat kapott az „Én nem…” című koreográfiáért Keresztúry Gabriella, Fabu Bettina és Kerepesi Attila.

Hajdúnánás Város Önkormányzatának ajándékát, és alkotói különdíjat kapott az A csudacsizma című koreográfiáért Darmos Éva és Darmos István.

Hajdúnánás Város Önkormányzatának ajándékát, és alkotói különdíjat kapott a Sisere Tánccsoport: Gondolatok a természetről: kapcsolódás című koreográfiájának igényes színpadi megjelenéséért Kovács Borbála.

Hajdúnánás Város Önkormányzatának ajándékát, és együttesi különdíjat kapott a saját hagyományok továbbéltetéséért a mérai „Tamás Gyula” Általános iskola Hagyományőrző Néptánccsoportja.

Hajdúnánás Város Önkormányzatának ajándékát, és együttesi különdíjat kapott a cigánytáncok ígéretes színpadra állításáért a Na sutyom – A nevető harmadik című koreográfiája. Koreográfus: Szabó Péterné


Vándordíj:
Igrice Táncegyüttes, Nyíregyháza




A NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY VÉGEREDMÉNYE:


SZÓLISTÁK VERSENYE

I. korcsoport


I. hely: a zsűri nem osztott ki első helyezést

II. hely: Czuczor Ramóna
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota
és
II. hely: Csépke Csongor
Záhonyi Árpád Vezér Általános Iskola és AMI, Záhony
Oktató: Homicskó Pál, Révészné Kovács Mariann

III. hely: Nagy Vivien
Dévaványai Folkműhely Egyesület, Dévaványa
Oktató: Erdeiné Mucsi Márta



II. korcsoport

I. hely:    Akai Viktória
Ibrányi Árpád Fejedelem Általános Iskola és AMI, Ibrány
Oktató: Tar-Trencsényi Tímea

II. hely Lipcsei Hajnalka
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota

III. hely Magyar Mirella
Dévaványai Folkműhely Egyesület, Dévaványa
Oktató: Erdeiné Mucsi Márta



III. korcsoport


I. hely: Gaál Kinga Magdolna
Váci Bartók Béla Zenei AMI, Vác
Oktató: Agod Alíz

II. hely: Takács Ildikó

Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola, Székesfehérvár
Oktató: Berki Lilla

III. hely: Ancsányi Ivett
Jövőnkért Alapfokú Művészeti Iskola, Szentes
Oktató: Bagi Ferenc




CSOPORTOK VERSENYE

I. korcsoport:

I. hely: Bokrétás Énekegyüttes
Dévaványai Folkműhely Egyesület, Dévaványa
Oktató: Erdeiné Mucsi Márta

II. hely: Rekettye
Szent László Katolikus Általános Iskola és AMI, Encs
Oktató: Maier Reimond
és
II. hely: Vándorló legények
Földi János Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Hajdúhadház
Oktató: Wermeser Mária

III. hely: a zsűri nem osztott ki harmadik helyezést



II. korcsoport:

I. hely: Mandulafa Énekegyüttes
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota

II. hely: Csicsergő Énekegyeüttes
Eszterházy Károly Főiskola, Gyakorló Iskola és AMI, Eger
Oktató: Német Erzsébet

III. hely: a zsűri nem osztott ki harmadik helyezést


III. korcsoport:

I. hely: Csiribiri duó
Főnix Néptáncegyüttes, Debrecen
Oktató: Törökné Vajda Judit

Pedagógusi különdíjak:

A legeredményesebb felkészítő pedagógus különdíját kapta Hajdú Ágota – Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Pedagógiai különdíjat kapott a legtöbb díjazott tanítvány felkészítéséért Erdeiné Mucsi Márta – Dévaványai Folkműhely Egyesület, Dévaványa
Eredményes felkészítő pedagógusi munkájáért kapott különdíjat Tar-Trencsényi Tímea – Ibrányi Árpád Fejedelem Általános Iskola és AMI, Ibrány
Eredményes felkészítő pedagógusi munkájáért kapott különdíjat Agod Alíz – Váci Bartók Béla Zenei AMI, Vác
Eredményes felkészítő pedagógusi munkájáért kapott különdíjat Törökné Vajda Judit – Főnix Néptáncegyüttes, Debrecen
A legtöbb énekest felkészítő iskola különdíját kapta Wermeser Mária és Illyés Adrienn - Földi János Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI, Hajdúhadház


Vándordíj:
Vikár Sándor Zenei AMI – Hajdú Ágota, Nyíregyháza


Nyíregyháza, 2015. február 20.


Minden díjazottnak szívből gratulálunk!

Ugyan Attila
versenyszervező
06304057081
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Lap tetejére

 

ENGLISH