XVI. Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc

és Népdaléneklési Verseny - végeredmény

Nyíregyháza, 2014. február 28.

Február 28-án rendeztük meg 16. alkalommal a Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

Ebben az évben is - bár több országos néptáncos program is erre a hétvégére esett - számos versenyzőt láthattunk vendégül. Magyarország 29 településének 31 általános, művészeti és középiskolája, egyesülete, néptánc együttese nevezett a versenyre 44 néptáncos és 51 népdalos produkciót. Összesen 364 versenyző mutatta be tudását, akiket neves szakemberekből álló zsűrik értékeltek.

Reméljük, hogy az igen hosszúra nyúlt, de élményekben gazdag nap végén mindenki a díjak örömével, a jól elvégzett munka kellemes fáradtságával, hasznos tapasztalatokkal, értő kritikákkal, építő javaslatokkal távozott Nyíregyházáról!

Akik pedig ebben az évben nem tudtak eljönni, azokat szeretettel várjuk jövőre, amikor 17. alkalommal rendezzük majd meg a Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

Több száz képet talál a 2014-es versenyről a Vécsey Károly Tagintézmény Facebook oldalán, ITT.

Kattintás után elérhető a teljes eredménylista.

A VERSENY ZSŰRIJE:

A népdaléneklési verseny zsűrijének tagjai:
Kedvesné dr. Herczegh Mária főiskolai docens, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Művészeti Tanszékének vezetője
Bárdosi Ildikó népdalénekes
Brecskáné L. Nagy Éva ének tanár

A néptáncverseny zsűrijének tagjai:
Dr. Ratkó Lujza néprajzkutató, etnográfus, koreográfus
Lukács László, néptáncpedagógus, koreográfus, a Kecskemét Táncegyüttes művészeti vezetője
Busai Norbert, néptáncpedagógus, koreográfus, Örökös Aranysarkantyús Táncos

A rendezvény zenekara a SZIKES Zenekar.

 

A NÉPTÁNC VERSENY VÉGEREDMÉNYE:

I. korcsoport:

I. hely: Bocskai Apródjai Néptánc Csoport
Bocskai István Általános Iskola, AMI és EPSZ, Hajdúnánás
Művészeti vezetők: Makkai Andrea, Bistey Attila

II. hely: Kiscsimpolya
Farkas Ferenc Művészeti Iskola, Sárospatak
Művészeti vezetők: Darmos Éva, Darmos István

III. hely: Cinegelábúak Néptánc Csoport
Bocskai István Általános Iskola, AMI és EPSZ, Hajdúnánás
Művészeti vezetők: Makkai Andrea, Márton Attila


II. korcsoport:

I. hely: Mérai Figurás Gyermekcsoport
Mérai Általános iskola, Méra, Kolozs megye, Erdély
Művészeti vezetők: Pálfi Enikő, Varga Zoltán

II. hely: Lókötő Táncegyüttes
Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza
Művészeti vezetők: Grexáné Nagy Enikő, Ugyan Attila

III. hely: Igrice Néptáncegyüttes
Igrice Néptáncegyüttes KHE., Nyíregyháza
Művészeti vezetők: Keresztúry Gabriella, Kerepesi Attila
és
III. hely: Bocskai Apródjai Néptánc Csoport

Bocskai István Általános Iskola, AMI és EPSZ, Hajdúnánás
Művészeti vezetők: Makkai Andrea, Bistey Attila


III. korcsoport:

I. hely: Igrice Néptáncegyüttes
Igrice Néptáncegyüttes KHE., Nyíregyháza
Művészeti vezetők: Keresztúry Gabriella, Kerepesi Attila

II. hely: Aranyszalma Ifjúsági Néptánc Csoport
Bocskai István Általános Iskola, AMI és EPSZ, Hajdúnánás
Művészeti vezetők: Makkai Andrea, Márton Attila, Bistey Attila


III. hely: Lókötő Táncegyüttes

Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza
Művészeti vezetők: Grexáné Nagy Enikő, Ugyan Attila


Különdíjak:

Koreográfusi különdíjat kapott a Mesék lányokról című trilógiáért Kovács Borbála.
Koreográfusi különdíjat kapott a Nekem olyat nem szabad című koreográfiáért Keresztúry Gabriella.
Együttesi különdíjat kapott a maglódi táncok stílusos előadásáért a Tilángli csoport.
Együttesi különdíjat kapott a felcsíki táncok stílusos előadásáért a Pacurka csoport.
Együttesi különdíjat kapott a bácskai táncok stílusos előadásáért a Kis Szilas Táncegyüttes.
Szólótáncosi különdíjat kapott kiváló színpadi teljesítményéért Rab Nóra.
Szólótáncosi különdíjat kapott a széki táncok stílusos előadásáért Rozsályi Márkó.
A Nyunyic Egyesület különdíját kapta, mint a legígéretesebb táncos leány: Telek Zita.
A Nyunyic Egyesület különdíját kapta, mint a legígéretesebb táncos legény: Pálóczi Gábor.
A Nyunyic Egyesület pedagógiai különdíját kapta Makkai Andrea és Márton Attila.


Vándordíj:
Igrice Néptáncegyüttes, Nyíregyháza




A NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY VÉGEREDMÉNYE:


SZÓLISTÁK VERSENYE

I. korcsoport


I. hely: Haraszti Júlia
Bátonyterenye
Oktató: Szolnoki Borbála
és
I. hely: Nagy Vivien
Dévaványai Folkműhely Egyesület, Dévaványa
Oktató: Erdeiné Mucsi Márta


II. hely: Kovács Laura
Dévaványai Folkműhely Egyesület, Dévaványa
Oktató: Erdeiné Mucsi Márta

III. hely: Ignácz Dóra
Dévaványai Folkműhely Egyesület, Dévaványa
Oktató: Erdeiné Mucsi Márta


Különdíj:

Antal Eszter
Ibrányi Árpád Fejedelem Általános Iskola Gégényi Tagintézménye, Gégény
Oktató: Katona Georgina Júlia

Kerekes Eszter
Bagamér-Kokad Általános Iskola és AMI, Bagamér
Oktató: Nagy Istvánné

Lakatos Balog Emília

Földi János Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI, Hajdúhadház
Oktató: Wermeser Mária

Rási Zorka
Bolyky Tamás Általános Iskola, Ózd
Oktató: Nagy Károlyné Dobó Katalin

Zsákai Gyula

Bagamér-Kokad Általános Iskola és AMI, Bagamér
Oktató: Nagy Istvánné



II. korcsoport

I. hely: Gaburi Barbara
Maglódi Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
Oktató: Velner Klára

II. hely: Tóth Johanna
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota
és
II. hely Lipcsei Hajnalka
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota

III. hely Velkey Borbála

Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma, Általános Iskolája és Diákotthona, Sárospatak
Oktató: Herpainé Velkey Klára
és
III. hely Nyeste Sára
Tomsits Rudolf Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Vasmegyer
Oktató: Bata Hajnalka

Különdíj:

Váradi Szabolcs
Bolyky Tamás Általános Iskola, Ózd
Oktató: Nagy Károlyné Dobó Katalin



III. korcsoport

I. hely: Girhiny Sára
Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíegyháza
Oktató: Bárdosi Ildikó

II. hely: Debreczeni Gréta
Hajdúböszörményi Bartók Béla AMI, Hajdúböszörmény
Oktató: Bárdosi Ildikó
és
II. hely: Orbán Fanni
Hajdúböszörményi Bartók Béla AMI, Hajdúböszörmény
Oktató: Bárdosi Ildikó
és
II. hely: Orbán Virág
Hajdúböszörményi Bartók Béla AMI, Hajdúböszörmény
Oktató: Bárdosi Ildikó

III. hely: Bakos Petra

Szerencsi Rákóczi Zsigmond Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Szerencs
Oktató: Száraz Melánia
és
III. hely: Papp Olívia
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota





CSOPORTOK VERSENYE

I. korcsoport:

I. hely: a zsűri nem osztott ki első helyezést

II. hely: Csicsergő Énekegyüttes
Eszterházy Károly Főiskola, Gyakorló Iskola és AMI, Eger
Oktató: Német Erzsébet

III. hely: Hajdúhadházi kisebbek népdalköre
Földi János Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Hajdúhadház
Oktató: Wermeser Mária
és
III. hely: Haraszti ikrek
Bátonyterenye
Oktató: Szolnoki Borbála

Különdíj:

Pántlika
Maglódi Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
Oktató: Velner Klára


II. korcsoport:

I. hely: a zsűri nem osztott ki első helyezést

II. hely: a zsűri nem osztott ki második helyezést

III. hely: Re-Kla Duó
Eszterházy Károly Főiskola, Gyakorló Iskola és AMI, Eger
Oktató: Német Erzsébet
és
III. hely: Mandulafa Énekegyüttes
Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota


III. korcsoport:

I. hely: a zsűri nem osztott ki első helyezést

II. hely: Pántlika
Főnix Gyermek- és Ifjúsági Néptáncegyüttes
Oktató: Csendesné Tóth Lilla

III. hely: Rozmaring
Valcer AMI, Nyíradony
Oktató: Pósánné Wolf Andrea


Pedagógusi különdíjak:

A legjobb felkészítő pedagógus különdíjat kapta Erdeiné Mucsi Márta - Dévaványai Folkműhely Egyesület, Dévaványa.
A legjobb felkészítő pedagógus különdíjat kapta Szolnoki Borbála, Bátonyterenye
A legjobb felkészítő pedagógus különdíjat kapta Velner Klára - Maglódi Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód.


Vándordíj:
Vikár Sándor Zenei AMI – Hajdú Ágota, Nyíregyháza


Nyíregyháza, 2014. február 28.


Minden díjazottnak szívből gratulálunk!

Ugyan Attila
versenyszervező
06304057081
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Lap tetejére

 

ENGLISH