Vécsey-Vásárhelyi Kamara végeredmény

Nyíregyháza, 2013. március 1.

Március 1-jén rendeztük meg tizenötödik alkalommal a Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

Ebben az évben minden eddiginél nagyobb érdeklődés övezte versenyünket. Magyarország 26 településének 32 művészeti iskolája, néptánc együttese nevezett a versenyre 47 néptáncos és 63 népdalos produkciót. Összesen 390 versenyző mutatta be tudását, akiket neves szakemberekből álló zsűrik értékeltek.

Reméljük, hogy az igen hosszúra nyúlt, de élményekben gazdag nap végén mindenki a díjak örömével, a jól elvégzett munka kellemes fáradtságával, hasznos tapasztalatokkal, értő kritikákkal, építő javaslatokkal távozott Nyíregyházáról!

Akik pedig ebben az évben nem tudtak eljönni, azokat szeretettel várjuk jövőre, amikor 16. alkalommal rendezzük majd meg a Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

Több mint 200 kép a 2013-as versenyről ITT.

Kattintás után elérhető a teljes eredménylista.

 

A VERSENY ZSŰRIJE:

A népdaléneklési verseny zsűrijének tagjai:
Kedvesné dr. Herczegh Mária főiskolai docens, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Művészeti Tanszékének vezetője
Brecskáné L. Nagy Éva a Vécsey Károly Tagintézmény ének tanára
Molnár Miklós népzenész

A néptáncverseny zsűrijének tagjai:
Kácsor-Ignácz Gabriella néptáncpedagógus, a Nyírség Táncegyüttes művészeti vezetője, Örökös Aranygyöngyös Táncos
Kökény Richárd
az Állami Népi Együttes tánckarvezetője, koreográfus, Örökös Aranysarkantyús Táncos
Busai Norbert
néptáncpedagógus, koreográfus, Örökös Aranysarkantyús Táncos

A rendezvény zenekara a SZIKES ZENEKAR.

 

A NÉPTÁNC VERSENY VÉGEREDMÉNYE:

I. korcsoport:

I. hely: Kiscsimpolya gyermektánccsoport: Békakirály (baranyai népmese nyomán)
Farkas Ferenc Művészeti Iskola, Sárospatak
Koreográfus: Darmos Éva, Darmos István

II. hely: Mazsolák: Kaleidoszkóp, avagy változatok egy témára: A tükör előtt
Farkas Ferenc Művészeti Iskola, Sárospatak
Koreográfus: Kovács Borbála

III. hely: Bocskai Apródjai: Egyszer egy királyfi…
Bocskai István Általános Iskola, AMI és EPSZ, Hajdúnánás
Koreográfus: Makkai Andrea, Bistey Attila
és
III. hely: Cinegelábúak: Hajdúsági táncok
Bocskai István Általános Iskola, AMI és EPSZ, Hajdúnánás
Koreográfus: Makkai Andrea, Márton Attila

II. korcsoport:

I. hely: Lókötő Táncegyüttes: Györteleki páros verbunk és magyar csárdás
Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza
Koreográfus: Sipos Eszter és Ugyan Attila

II. hely: Főnix AMI Csűrdöngölő Csoportja: Bökönyi csárdás és friss
Főnix Alapfokú Művészeti Iskola, Debrecen
Koreográfus: Puskás László

III. hely: Pacurka Gyermektánccsoport: Mátyás király Gömörben
Farkas Ferenc Művészeti Iskola, Sárospatak
Koreográfus: Darmos Éva, Darmos István
és
III. hely: Igrice Néptáncegyüttes: „Ezzel ezt, azzal azt”
Igrice Néptáncegyüttes KHE., Nyíregyháza
Koreográfus: Keresztúry Gabriella, Garaj Ágnes, Kerepesi Attila

III. korcsoport:

I. hely: Igrice Néptáncegyüttes: „Legyen…”
Igrice Néptáncegyüttes KHE., Nyíregyháza
Koreográfus: Keresztúry Gabriella, Garaj Ágnes, Kerepesi Attila
és
I. hely: Zsákbolha: Kaleidoszkóp, avagy változatok egy témára: A tükör mögött
Farkas Ferenc Művészeti Iskola, Sárospatak
Koreográfus: Kovács Borbála

II. hely: Kisfigurás Kamara: Figurázók
Nyíregyházi Művészeti Középiskola, Nyíregyháza
Koreográfus: Antal Roland

III. hely: Lókötő Táncegyüttes: Aranyos kis boros üvegem…
Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza
Koreográfus: Grexáné Nagy Enikő

 

Különdíjak:

A Nyunyic Egyesület és a Vécsey Károly Tagintézmény ajándékait, és Alkotói különdíjat kapott Kovács Borbála.
A Fonalkód Műhely ajándékát, és különdíjat kapott harmonikus előadásmódjáért Horváth Dorina.
A Vásárhelyi László AMI ajándékát, és különdíjat kapott elegáns előadásmódjáért Szécsi Bence.
A Vásárhelyi László AMI és Darmos István ajándékát, és különdíjat kapott a mutatványos táncok előadásáért Kerekes Eszter.
A versenyen nyújtott teljesítményéért különdíjat kapott a Debreceni Népi Együttes Ifjúsági Csoportja.
A versenyen nyújtott teljesítményéért különdíjat kapott a Figurás Táncegyüttes.

Vándordíj:

Igrice Néptáncegyüttes, Nyíregyháza

 

 

A NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY VÉGEREDMÉNYE:

SZÓLISTÁK VERSENYE

I. korcsoport:

I. hely: a zsűri nem adott ki első helyezést

II. hely: Bun Enikő Kinga
Béres András Művészeti Iskola, Mikepércs
Oktató: Molnár Miklós
és
II. hely: Velkey Borbála
Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma, Általános Iskolája és Diákotthona, Sárospatak
Oktató: Herpainé Velkey Klára

III. hely: Lipcsei Hajnalka
Vikár Sándor Zeneiskola Tehetségpont, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota
és
III. hely: Lakatos-Balogh Sarolta
Földi János Kéttannyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Hajdúhadház
Oktató: Wermeser Mária

Különdíj:
Balázs András

Földi János Kéttannyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Hajdúhadház
Oktató: Takács Ildikó

II. korcsoport

I. hely: Nyeste Sára
Tomsits Rudolf Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Vasmegyer
Oktató: Bata Hajnalka
és
I. hely: Tóth Johanna
Vikár Sándor Zeneiskola Tehetségpont, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota

II. hely Süveges Sára
Kapos Táncegyüttes, Dombóvár
Oktató: Nyári Éva

III. hely Jeremiás Kincső
Főnix Néptáncegyüttes, Debrecen
Oktató: Törökné Vajda Judit, Csendesné Tóth Lilla

III. korcsoport

I. hely: Marczin Viktória
Nyíregyházi Művészeti Középiskola, Nyíregyháza
Oktató: Bartháné Kallós Angelika

II. hely: Girhiny Sára
Vikár Sándor Zeneiskola Tehetségpont és Kölcsey Ferenc Gimnázium, Nyíregyháza
Oktató: Hajdú Ágota

III. hely: Orbán Virág
Bartók Béla Zeneiskola, Hajdúböszörmény
Oktató: Bárdosi Ildikó

Különdíj:
Takács Ildikó
Nyíregyházi Művészeti Középiskola, Nyíregyháza
Oktató: Juhász Erika


CSOPORTOK VERSENYE

I. korcsoport:

I. hely: Haraszti ikrek
Salgótarján
Oktató: Szolnoki Borbála

II. hely: Hajdúhadházi Népdalkör
Földi János Kéttannyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Hajdúhadház
Oktató: Wermeser Mária
és
II. hely: Csicsergő Énekegyüttes
Eszterházy Károly Főiskola, Gyakorló Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Eger
Oktató: Németh Erzsébet

III. hely: a zsűri nem adott ki harmadik helyezést



II. korcsoport:

I. hely: a zsűri nem osztott ki első helyezést

II. hely: a zsűri nem osztott ki második helyezést

III. hely: Rozmaring
Valcer Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Nyíradonyi Tagintézménye, Nyíradony
Oktató: Pósáné Wolf Andrea



III. korcsoport:

I. hely: Böszörményi lányok
Bartók Béla Zeneiskola, Hajdúböszörmény
Oktató: Bárdosi Ildikó

II. hely: Ifjú Ligetkék Népzenei Együttes
Weiner Leó Alapfokú Zene és Művészeti Iskola, Kisvárda
Oktató: Fekete Krisztián

III. hely: a zsűri nem adott ki harmadik helyezést

 

Pedagógusi különdíjak:

A Nyunyic Egyesület ajándékát, és különdíjat kapott a legjobb dalcsokor összeállításáért Németh Erzsébet - Eszterházy Károly Főiskola, Gyakorló Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Eger.

A Fantasy Art Iparművészek Boltja ajándékát, és a legeredményesebb felkészítő pedagógus különdíját kapta Hajdú Ágota - Vikár Sándor Zeneiskola Tehetségpont, Nyíregyháza.

A Vécsey Károly Tagintézmény ajándékát, és különdíjat kapott a legtöbb tanítvány versenyeztetéséért Németh Erzsébet - Eszterházy Károly Főiskola, Gyakorló Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Eger.

 

Vándordíj:

Vikár Sándor Zeneiskola Tehetségpont, Nyíregyháza

 

 

Szívből gratulálunk minden díjazottnak!

 

Ugyan Attila
versenyszervező
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

 

Lap tetejére

 

ENGLISH