Vécsey-Vásárhelyi Kamara végeredmény

Nyíregyháza, 2012. március 2.

Március 2-án rendeztük meg tizennegyedik alkalommal a Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

Ebben az évben Magyarország 18 településének 22 művészeti iskolája nevezett a versenyre 37 néptáncos és 41 népdalos produkciót. Összesen 285 versenyző mutatta be tudását, akiket neves szakemberekből álló zsűrik értékeltek.

Reméljük, hogy mindenki a díjak örömével, a jól elvégzett munka kellemes fáradtságával, hasznos tapasztalatokkal, értő kritikákkal, építő javaslatokkal távozott Nyíregyházáról!

Akik pedig ebben az évben nem tudtak eljönni, azokat szeretettel várjuk jövőre, amikor 15. alkalommal rendezzük majd meg a Vécsey-Vásárhelyi Kamara Néptánc és Népdaléneklési Versenyt.

Kattintás után elérhető a teljes eredménylista.

Képek a versenyről.

 

A VERSENY ZSŰRIJE:

A népdaléneklési verseny zsűrijének tagjai:
Majorosi Marianna népdalénekes (Csík Zenekar)
Brecskáné L. Nagy Éva ének tanár
Molnár Miklós népzenész

A néptáncverseny zsűrijének tagjai:
Dr. Ratkó Lujza néprajzkutató
Kökény Richárd az Állami Népi Együttes tánckarvezetője, koreográfus, Örökös Aranysarkantyús Táncos
Lukács László a Kecskemét Táncegyüttes művészeti vezetője

A rendezvény zenekara a SZIKES ZENEKAR.

 

A NÉPTÁNC VERSENY VÉGEREDMÉNYE:

I. korcsoport:

I. hely: Kismargaréta Táncegyüttes: Ördög vagy-e? Angyal vagy-e?
Vásárhelyi László Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nyíregyháza
Koreográfus: Kácsor István

II. hely: Lókötő Táncegyüttes: Verbungos, csárdás és mars Felsőerekről

Vásárhelyi László Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nyíregyháza
Koreográfus: Mészáros Attila

III. hely: Babszem Táncegyüttes: Somogyi pillanatok
Apáczai Csere János Gyakorló Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nyíregyháza
Koreográfus: Rajna Beatrix, Antal Roland
és
III. hely: Csillagocska I Táncegyüttes: Lakodalmas
Tomsits Rudolf Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nagyhalász
Koreográfus: Kovács Viktor

II. korcsoport:

I. hely: Garabonciás-Móra Néptánccsoport: Györgyfalvi legényes
Garabonciás Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nyíregyháza
Koreográfus: Bistey Attila

II. hely: Garabonciás-Móra Néptánccsoport: Bogdándi táncok
Garabonciás Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nyíregyháza
Koreográfus: Hercz Beáta, Hercz Vilmos

III. hely: Fazekas Utcai Általános Iskola és AMI Csoportja: E kertembe egy madár…
Fazekas Utcai Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Miskolc
Koreográfus: Gonda Anita

III. korcsoport:

I. hely: Kisfigurás Táncegyüttes: Sudridom
Vásárhelyi László Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nyíregyháza
Koreográfus: Antal Dóra, Antal Roland

II. hely: Figurás Táncegyüttes: Bonchidai táncok
Vásárhelyi László Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nyíregyháza
Koreográfus: Demarcsek György

III. hely: Kisfigurás Táncegyüttes: Vasvárira

Vásárhelyi László Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nyíregyháza
Koreográfus: Antal Dóra, Antal Roland

Különdíjak:

Bistey Attila ajándékát kapta szólótáncosi teljesítményéért Rozsályi Márkó.
Bistey Attila ajándékát kapta szólótáncosi teljesítményéért Takács Félix.
Bistey Attila ajándékát kapta szólótáncosi teljesítményéért Bodnár Dániel.
A Vásárhelyi László AMI ajándékát kapta szólótáncosi teljesítményéért Kormány Szabolcs.
A legszebben éneklő csoport különdíját, és a Vásárhelyi László AMI ajándékát kapta az Ispilángocska Tánccsoport.
Antal Dóra és Antal Roland ajándékát kapta a Bonchidai táncok című koreográfia előadásáért a Figurás Táncegyüttes.
A Vásárhelyi László AMI ajándékát kapta a Sudridom előadásáért a Kisfigurás Táncegyüttes.
Koreográfusi különdíjat, Antal Dóra és Antal Roland valamint a Vásárhelyi László AMI ajándékát kapta Kácsor István.
A Vécsey Károly Általános Iskola ajándékát kapta az Ördög vagy-e? Angyal vagy-e? című koreográfia előadásáért a Kismargaréta Táncegyüttes.
A Vécsey Károly Általános Iskola ajándékát kapta a Györgyfalvi legényes című koreográfia előadásáért a Garabonciás-Móra Néptánccsoport.
A kirándulunk.hu ajándékát kapta táncpedagógiai munkájáért Bistey Attila.

Vándordíj:

Garabonciás-Móra Néptánccsoport - Garabonciás Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Nyíregyháza

 

A NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY VÉGEREDMÉNYE:

SZÓLISTÁK VERSENYE

I. korcsoport:

I. hely: Bajcsy Bettina
Rákóczi Zsigmond Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Óvoda és Bölcsőde, Szerencs
Oktató: Száraz Melánia

II. hely: Papp Luca

Erkel Ferenc Tagintézmény, Újfehértó
Oktató: Horváth Anikó

III. hely: Tóth Ramóna

dr. Földi János Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Hajdúhadház
Oktató: Radácsi Mónika
és
III. hely: Lakatos-Balogh Sarolta
dr. Földi János Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Hajdúhadház
Oktató: Radácsi Mónika

Különdíj:

Bíró Máté Bence
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Eger
Oktató: Németh Erzsébet

II. korcsoport

I. hely:    Süveges Sára
APOK Belvárosi Általános Iskolai Tagintézménye, Dombóvár
Oktató: Nyári Éva

II. hely Zelcsényi Zsófia
APOK Belvárosi Általános Iskolai Tagintézménye, Dombóvár
Oktató: Nyári Éva

III. hely Németh Márta
Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc
Oktató: Szilasi Ildikó

III. korcsoport

I. hely: Töviskes Viktória
Bartók Béla Zeneiskola Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Hajdúböszörmény
Oktató: Bárdosi Ildikó
és
I. hely: Juhász Eszter
Művészeti Középiskola és Kollégium, Nyíregyháza
Oktató: Bartháné Kallós Angelika

II. hely: a zsűri nem adott ki második helyezést

III. hely: Bíró Olívia
Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium, Debrecen
Oktató: Bűdi Katinka



CSOPORTOK VERSENYE

I. korcsoport:

I. hely: Szilágyi lányok
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Eger
Oktató: Németh Erzsébet

II. hely: Pántlika Énekegyüttes

Erkel Ferenc Tagintézmény, Újfehértó
Oktató: Horváth Anikó

III. hely: Pacsirta Énekegyüttes
Erkel Ferenc Tagintézmény, Újfehértó
Oktató: Horváth Anikó

II. korcsoport:
A zsűri nem osztott ki helyezéseket.

Különdíj:    Rozmaring Énekegyüttes
Zrínyi Ilona Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Encs
Oktató: Buchala István

III. korcsoport:

I. hely: Ifjú Ligetkék Népzenei Együttes
Weiner Leó Alapfokú Zene és Művészeti Iskola, Kisvárda
Oktató: Fekete Krisztián

II. hely: Pántlika Énekegyüttes
Művészeti Középiskola és Kollégium, Nyíregyháza
Oktató: Bartháné Kallós Angelika

III. hely: a zsűri nem adott ki harmadik helyezést

Vándordíj:

Weiner Leó Alapfokú Zene és Művészeti Iskola, Kisvárda

 

Szívből gratulálunk minden díjazottnak!

 

Ugyan Attila
versenyszervező
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

 

Lap tetejére

 

ENGLISH